Podstawowe informacje o Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH

Projekt Ogólnopolskiej „Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH” realizowany jest od 2007/2008 r. Podstawowym celem jest pogłębienie wiedzy z zakresu matematyki, fizyki, chemii, geografii z elementami geologii oraz informatyki. 

Udział w Ogólnopolskiej „Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH” pomaga w odkrywaniu talentów w obszarze nauk technicznych, jak i rozwijaniu umiejętności oraz zamiłowań z wyżej wymienionych dziedzin.

Ogólnopolska „Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH” sprzyja lepszemu przygotowaniu młodzieży do wyzwań współczesnego świata, czyli wzrostu roli wiedzy i informacji przy coraz szybszym postępie naukowo-technicznym.

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH jest trójstopniową olimpiadą przedmiotową:

  • I stopień – etap szkolny
  • II stopień – etap okręgowy
  • III stopień – etap centralny

W Programie Olimpiady znajduje się zakres wiedzy, umiejętności oraz wykaz literatury wymaganych na poszczególnych etapach Olimpiady.

Przed przystąpieniem do Ogólnopolskiej „Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH”, każdy uczestnik dokonuje elektronicznej rejestracji na stronie internetowej, gdzie tworzy indywidualne konto uczestnika. Jest to bardzo ważny krok, ponieważ będą na nim zamieszczone wyniki z poszczególnych stopni Olimpiady.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej „Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH”. W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu: diament@agh.edu.pl