17.11.2022

Science show, czyli niesamowita fizyka w doświadczeniach - Dni prof. Antoniego Hoborskiego 2022


Kadr wykonany z dużej odległości. Zdjęcie przedstawia sześcioosobową grupę młodych naukowców w trakcie pokazów fizyko-chemicznych w dużej sali. Stoją przy dużym stole, na którym stoją naczynia oraz inne przedmioty. W dolnej części zdjęcia widać sylwetki widzów.

Science show, czyli niesamowita fizyka w doświadczeniach

Zdjęcie wnętrza dużych rozmiary auli w klasycystycznym stylu. W sali siedzi młodzież i słucha mówcy, stojącego przy mównicy po prawej części zdjęcia.

Uczestnicy pokazów

14 listopada 2022 r. Sekcja ds. Olimpiad Centrum Rekrutacji AGH w ramach obchodów „Święta Nauk Ścisłych w AGH - Dni prof. Antoniego Hoborskiego 2022” zorganizowała trzy tury spotkań dla uczniów szkół średnich.

Wydarzenie rozpoczęło się pokazem niesamowitych eksperymentów, za których przygotowanie oraz prezentację odpowiedzialny był mgr inż. Michał Kud wraz z grupą pokazową Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH.

Podczas pokazu tematem przewodnim było powietrze oraz sztuka latania co w ciekawy sposób zostało zaprezentowane w trakcie wielu eksperymentów. Prowadzący wykorzystali zasadę nauki poprzez zabawę. Science show zakończył spektakularny wybuch ciekłego azotu połączonego z wrzącą wodą.

W pokazach uczestniczyło blisko 1200 uczniów ze szkół, które współpracują z Akademią Górniczo-Hutniczą na podstawie podpisanego porozumienia o współpracy. Po zakończeniu Science show dla wybranych uczestników biorących udział w Kursach Roku Zerowego zaproponowano dodatkowe zwiedzanie laboratoriów, wystaw oraz wysłuchanie ciekawych wykładów. W programie przewidziany był:

 

Osoby, które nie mogły osobiście uczestniczyć w wydarzeniu zachęcamy do obejrzenia nagrania.

 

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia pozostałych wydarzeń związanych z obchodami „Święta Nauk Ścisłych w AGH - Dni prof. Antoniego Hoborskiego 2022” oraz do wzięcia udziału w Konferencji Dydaktycznej „Nauczanie przedmiotów Ścisłych poprzez doświadczenie”.